دانشنامه فرزند

امکان باردار شدن بعد از فریز کردن زخم دهانه رحم

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من زخم دهانه رحم دارم و دکترم گفته باید فریز انجام بدم، می خواستم بدونم بعد از فریز می تونم باردار بشم؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام. بله، می توانید باردار شوید اما به یاد داشته باشید که فریز کردن زخم دهانه رحم باید در مرحله انتهایی و زمانی که شما به درمان های مکرر پاسخ نداده اید و راه دیگری در دست نیست صورت گیرد. بنابراین قبل از انجام فریز حتما به یک پزشک دیگر نیز مراجعه کرده و اگر نظر پزشک دیگر هم بر انجام فریز بود نسبت به انجامش اقدام کنید. ضمن این که قبل از فریز کردن زخم دهانه رحم حتما باید کولپوسکوپی (دیدن دهانه رحم با دستگاهی شبیه به میکروسکوپ در حین معاینه) صورت گیرد. بدون کولپوسکوپی فریز کردن زخم دهانه رحم ممنوع است و می‌تواند منجر به تشدید مشکلات شما شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بارداری مجدد» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 3.9 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

آزمایشات

در حال بارگذاری ...