دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 27 سالمه و 3 ساله که ازدواج کردم. الان 2 ماه هست که اقدام کردم برای بارداری اما نشده خیلی دوست دارم صاحب یک بچه بشم. تمام آزمایشات پیش از بارداریمم خوب بوده ولی نمیدونم چرا باردار نمیشم میشه در این زمینه راهنماییم کنید. راستی من هر بار با توجه به ماشین حساب بارداری برای تعیین روز تخمک گذاریم کیت گذاشتم منفی بود چکار کنم؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

زمان دقیق تخمک گذاری هیچ وقت کاملا مشخص نیست و برای باردار شدن باید یک فاصله زمانی یک هفته ای در نظر گرفت یعنی روز احتمالی تخمک گذاری و دو روز بعد و دو روز قبل از آن را حساب کنید. همچنین سونوگرافی نیز در تشخیص روز تخمک گذاری کمک کننده است. برای باردار شدن ابتدا باید خودتان و سپس همسرتان به طور کامل بررسی شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان