دانشنامه فرزند

آیا نزدیکی در زمان لکه بینی تخمک گذاری اشکال دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 33 سالم هست و برای بارداری دوم اقدام کردم. الان ماه دوم اقدامم هست که چون تعیین جنسیت برام مهم هست فقط روزهای تخمک گذاری اقدام می کنم ولی این ماه 12 پریودم لکه هایی به صورت رگه بود اقدام نکردم ولی 14 پریودم عصرش باز یک نقطه ی خشک لکه موقع ادرار دیدم چون شک کردم که لکه نباشه اعتنا نکردم و شبش اقدام کردم ولی باز عصر روز 15 پریودم دوباره موقع ادرار چند تا از اون نقطه های لکه مانند دیدم، حالا من می تونم 16 هم اقدام کنم؟ آیا با وجود این لکه ها اگه باردار شدم برای بچه بد نباشه؟ چون میگن بچه بد از آب در میاد.

پاسخ کارشناس:

الهام جوانشیر (کارشناس مامایی):

یه تست بی بی چک بدین که مطمئن باشین از رد حاملگی و اگر برای ماهی که سیکل تون منظم تر هست اقدام کنین خیلی بهتره فعلا جلوگیری داشته باشین اگر جنسیت براتون مهم هست و ماهی که تنظیم بودین اقدام به بارداری کنین.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...