دانشنامه فرزند

عفونت در بارداری دوقلویی با داشتن سابقه زایمان زودرس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۷ ساله هستم، قدم ۱۶۰ سانتیمتر و وزن قبل بارداری ۷۸ کیلو گرم بوده و اکنون ۷۹ کیلو گرم. هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۱۱ اسفند ۹۵ بوده است. اکنون در هفته ۸ و ۲ روز هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از فولیک اسید ۵. ۳ زایمان داشتم و یک سقط. معمولا از ماه هفتم درد زایمان داشتم که به کمک دکتر و دارو بارداری رو پایان می‌دادم، البته دو یا سه هفته قبل از تاریخ زایمان. الان بارداری دو قلو دارم. چه داروهایی باید مصرف کنم؟ و برای خارش ناحیه خارجی دستگاه تناسلی چه پمادی مصرف کنم؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

منظورتان از چه داروهایی چیست؟ شما مجاز به مصرف هیچ دارویی در بارداری نیستید مگر در صورتی که علتی وجود داشته باشد و پزشکتان تجویز نماید. در حال حاضر همان اسیدفولیک کافیست. خارش نشانگر عفونت است، باید برای معاینه و دریافت دارو به پزشک مراجعه کنید، چون معاینه برای ما مقدور نیست، امکان تشخیص دقیق و صحیح هم میسر نبوده و بنابراین نمی توانیم و اجازه نداریم دارویی را تجویز کنیم.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «چند قلوها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...