دانشنامه فرزند

تقلید رفتارهای کودکان و لجبازی با مادر

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام وقت بخیر، خواهر زاده من دختره و 5 سالشه. مادرش ناراحته و نمیدونه چکار کنه با بچه های شلوغ و بی ادب دوست نشه و بازی نکنه. حرف شنوی از بچه ها داره حتی کوچکترها. میخواد کاراشون رو انجام بده مثلا دختر داییش که 6 ماه ازش کوچکتر اصلا بهش محل نمیذاره و باهاش حرف نمیزنه ولی برعکس یه هفته اس میگه ببرم پیش دختر داییم تا باهاش بازی کنم، در صورتی که دخترداییش اصلا هیچ تمایلی بهش نداره و دیگه اینکه ازش حرف شنوی داره و همش بهش میگه چشم ولی با مادرش حاضر جوابی میکنه.

پاسخ کارشناس:

مهسا صالح‌نجفی (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

دنیای بچه ها دنیای پاک و بی آلایشی است. مسائلی که برای بزرگسالان مطرح می شود شاید در دنیای آنان معنایی نداشته باشد، مثل محل نگذاشتن که می فرمایید. خواهر زاده تان بر اساس محبت کودکانه اش نیاز به همبازی دارد و به همین دلیل این درخواست را می کند و درک محل نگذاشتن دختر دایی اش به آن معنایی که برای بزرگترها مهم است بی معنا می باشد. بهتر است اجازه بدهیم در همان دنیای پاک خودشان باشند. لجبازی کردنش در این سنین طبیعی است چون دنبال استقلال می باشد ولی اگر در موارد خطرناک باشد باید مقابله شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...