دانشنامه فرزند

تاثیر عفونت و زخم دهانه رحم در زمان اقدام به بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 23 ساله هستم. قدم 158 سانتیمتر و وزنم 63 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 27 دی ماه می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 29 روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، روش طبیعی استفاده کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از، فولیک اسید، قرص آهن و ویتامین دی بصورت هفته ای یک عدد، چون در آزمایش هایی که ماه پیش انجام دادم کم خونی و کمبود ویتامین دی داشتم. مدت زمان اقدام ما برای بارداری یک ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از، آزمایش کامل خون و ادرار. سوال من این است که این ماه تصمیم به بارداری گرفتم و چون دوست داریم فرزند اولمون پسر باشه با توجه به تست تخمک گذاری، فقط روز تخمک گذاری و 24 ساعت بعد از اون نزدیکی داشتیم ولی متاسفانه باردار نشدم و با توجه به اینکه پریودهام همیشه منظم و 29 روزه بود ولی این ماه دو روز زودتر از همیشه هم پریود شدم و این بار خونریزی بیشتری داشتم و در پریودم دچار سرگیجه مداوم میشدم، آیا این طبیعی است؟ تعداد نزدیکی برای بارداری در ماه باید چه تعداد باشه و به چه فاصله ای باشه؟ عفونت و زخم دهانه رحم داشتم ولی در آخرین معاینات دکتر گفت هر دو خوب شدن ولی در آزمایشم عفونت بود. آیا وجود عفونت و زخم در روند باردار شدنم خللی ایجاد میکند؟ در صورتی که باردار شوم برای بچه مشکلی ایجاد میکند؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

با سلام. بله، این که تاریخ پریودتان تغییر کرده طبیعی است چون در زمان اقدام برای بارداری کمی استرس وجود دارد این مورد پیش می آید، اما چون پسر می خواهید بهتر است حتما از کیت تخمک گذاری استفاده کنید تا فقط زمان تخمک گذاری، همان طور که خودتان درست ذکر کردید، نزدیکی داشته باشید، در عین حال همسرتان نیز از مواد لبنی پرهیز کنند اما در نظر داشته باشید این کارها فقط کمی احتمال را بالا می برد و صد در صدی نیست. از نظر عفونت نیز معمولا معاینه حضوری و آنچه پزشک با چشم می بیند مطمئن است اما اگر در آزمایش تان نوع میکروارگانیسم ذکر شده پزشک می تواند داروی مناسب را تجویز کند (اگر منظور شما از آزمایش پاپ اسمیر بوده است) بهتر است یک معاینه دیگر انجام دهید و در صورت وجود عفونت باید قبل از بارداری درمان شود چون ممکن است در حین بارداری تشدید شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...