دانشنامه فرزند

درد مداوم در سینه ناشی از چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۲ ساله هستم. قدم ۱۶۳ سانتیمتر است و وزنم ۷۲ کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۹۶/۱/۲ می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی ۳۰، ۳۱ روزه است. قاعدگی من چند ماه منظم و چند ماه نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از کاندوم و روش طبیعی و قرص ال دی استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از کلومیفن، لتروزول، آمپول hcg، متفورمین، قرص پروژسترون مدت زمان اقدام ما برای بارداری ۵ سال است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، ۱ سقط در هفته های اول بارداری داشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از سونوگرافی رحم و ضمائم، تست pct، عکس رنگی رحم، آزمایش هورمون، یک بار iui. سوال من این است که من بعضی وقت ها نزدیک عادت ماهانه درد سینه دارم که حدود یک هفته قبل پریود شروع میشه و تا اول، دوم روز پریودم از بین میره، اما این ماه حدود یک هفته قبل با درد خفیف شروع شد و هر روز شدید تر میشد و من دیروز هفتم پریودم بود و پاک شدم اما همچنان درد سینه دارم. خیلی نگرانم. علت چیه؟ سینه هامو لمس کردم اما توده ای زیر بغل حس نمیکنم و فقط اطراف و بیشتر زیر نوک سینه درد دارم. هر دو سینه هام درد دارن و در حال اقدام به بارداری هستم.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

حتما باید به یک ماما یا پزشک جهت معاینه رجوع کنید ممکن است لازم باشد سونوگرافی انجام دهید، کپسول ویتامین E مصرف کنید. بعضی وقتها سینه حاوی یک سری کیست های کوچک یا همان فیبروکیست است که با لمس مشخص نمیشود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...