دانشنامه فرزند

تاثیر استرس روی علائم بارداری با وجود آزمایش منفی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام وقتتون بخیر، من بعد از رابطه ای که داشتم پریود هم شدم و چند بار بی بی چک منفی شد و دو بار 30 روز بعد و 38 روز بعد بتا دادم منفی بود، بعد 50 روزم رفتم سونوگرافی دکتر گفت چیزی نیست و رحم و تخمدانت خالیه. امکان داره با وجود همه اینا بازم فرد باردار باشه؟ من وحشتناک توهم گرفتم الان اصلا نمیخوام باردار باشم. تکرر ادرار دارم، خیلی احساس خستگی میکنم، پوستم جوش زده و همش احساس سفتی میکنم پایین شکمم. اینا از چیه یعنی؟ نیازه دوباره آزمایش یا سونوگرافی بدم؟ الان 55 روز گذشته. میشه دقیق برام توضیح بدین؟ من 18 ام پریود شدم 8 ماه بعدش رابطه داشتم و دوباره 20 ام پریود شدم ولی 3 روز طول کشید، اصلا میخواستم ببینم با وجود سیکل 32 روزه، 8 ام زمان تخمک گذاری من حساب میشد؟

پاسخ کارشناس:

سمیه حاجبی (کارشناس مامایی):

سلام، اصلا باردار نیستید اما استرسی که دارید احساس بارداری را در شما ایجاد می کند. با وجود سونوگرافی و تست هایی که دادید بارداری ممکن نیست، چون تست های بی بی چک یک هفته بعد از تاخیر پریود و تست خون یک روز بعد از تاخیر پریود دقیق می باشند و سونوگرافی دقیق ترین روش تشخیص بارداری است که برای شما منفی بوده پس استرس را از خود دور کنید. اگر پریودتان 32 روزه است تقریبا تخمک گذاری تان روز 18 سیکل می باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...