دانشنامه فرزند

درد در هنگام نزدیکی به چه علت می تواند باشد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 30 ساله هستم. قدم 160 سانتیمتر است و وزنم 58 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 1395/10/07 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 30 روزه است , قاعدگی من اخیراً نامنظم شده است. آخرین بار دو ماه پیش چکاپ کامل انجام دادم و همه موارد نرمال بوده. متاسفانه ما در زمان نزدیکی به دلیل درد شدیدی که دارم دخول به صورت کامل انجام نمی شه تا حدودی به دلیل فوبیا هست ولی در حدی هست که منی داخل واژن ریخته می شه البته کم، همچنین با توجه به نامنظم بودن قاعدگی در این اواخر آیا می توان زمان دقیق تخمک گذاری رو محاسبه کرد؟ در این ماه از روز هجدهم تا بیست و چهارم یک روز درمیان نزدیکی داشتیم با این اوصاف چقدر شانس بارداری در این ماه وجود دارد؟ تاریخ شروع قاعدگی در سه دوره آخر: 1395/08/27، 1395/09/01، 1395/10/07

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

این میزان از عقب انداختن پریود نامنظمی محسوب نمیشود. رمان تقریبی تخمک گذاری شما در دی ماه بین تاریخهای 20 الی 26 بوده و چون در این زمانها نزدیکی داشتید احتمال بارداری می تواند وجود داشته باشد. اگر درد حین نزدیکی همیشگی بوده است توصیه من افزایش پیش نوازی قبل از نزدیکی هست و اگر این درد تازگی ایجاد شده است احتیاج به معاینه زنان هست. زمان تخمک گذاری شما روز 14 الی 20 سیکل است و در این زمانها نزدیکی داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...