رشد وزنی کودک هفت ماهه

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

دختر ۷ ماهه دارم وزن تولد ۲ کیلو و ۶۵۰ گرم و الان ۷ کیلو و ۱۰۰ گرم است. رشد وزنی خوبی داشته؟ بهداشت که میبرم صدکش ۵۰ است. چرا روی ۲۷ نشون داد تاریخ تولدش ۹۵/۶/۳۰. یکم ریزه ولی خوب غذا و شیر میخوره. هفته ۳۷ زایمان کردم سزارین شدم. ضربان قلب جنین بالا رفته بود. الان با این وضعیت راهی برای افزایش وزنش نیست؟ برنامه غذاییش، صبح سرلاک، حریره بادام ظهر و شبم سوپ با ماهیچه و سینه مرغ بهش میدم. میوه هم ۴ سانت موز صبح، نصف سیب بعد از ظهر.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

با توجه به وزن اولیه ورزنتان هنگام تولد در حال حاضر وزن مطلوبی دارد، نگران نباشید، اگر اشتهای خوب دارد و به تعداد شش بار در روز پوشک خیس می کند در حد مطلوب با توجه به وضعیت بدنی خوب است، اگر تمایل دارد تا دو وعده دیگر می توانید به سرلاک اضافه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «غذای کمکی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان