دانشنامه فرزند

احتمال بارداری یک ماه بعد از زایمان

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 40 ساله هستم. قدم 155. وزنم 87. در تاریخ 11 دیماه سزارین شدم. بعد از تولد دخترم فقط ماه پیش پریود شدم ولی الان 45 روز از موعد پریودم گذشته و پریود نشدم. بعد از غذا خوردن حالت تهوع دارم و کمی سر گیجه. چند بار از بی بی چک استفاده کردم منفی بود. آیا امکان داره من باردار باشم؟ ضمنا دخترم شیر خشک میخوره.

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

توصیه میکنم که ابتدا تست بتا خون انجام دهید زیرا نسبت به بی بی چک دقیق تر است. بعد از اطمینان، اگر باردار نبودید حتما به مرکز بهداشت مراجعه و روش جلوگیری مطمئنی انتخاب کنید زیرا تخمک گذاری دو هفته بعد از زایمان آغاز می شود. بی نظمی قاعدگی بعد از زایمان طبیعی است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...