دانشنامه فرزند

روش های کمک باروری و افزایش شانس باردار شدن

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 32 سال دارم، 4 ساله که ازدواج کردم و کلا توی این 4 سال جلوگیری با کاندوم داشتم، از شهریور سال گذشته تصمیم به باردار شدن دارم، که برای انجام آزمایشات پیش از بارداری رفتم پیش یک دکتر خوب، آزمایشات خونی همه خوب بود، اما چون فقط کم کاری تیروئید داشتم، سه ماه داروی لووتیروکسین مصرف کردم، در ضمن pco هم هستم، بعد از اینکه دکتر داخلی گفتن می تونم برای بارداری اقدام کنم، از ماه آذر سال گذشته هنوز باردار نشدم و همچنین دکتر زنان چهار دوره بهم داروی کلومیفن داد و همچنین روز 8 و روز 10 قاعدگی هر بار دو عدد آمپول سینال اف هم تزریق کردم، متاسفانه باردار نشدم در این مدت هم فولیکول هام توی ماه های مختلف سایز 15، یه سری چند تا 14، یک سری 20 و 14 بود، این ماه روز 8 پریود شدم و وقتی رفتم دکتر دکتر بهم گفت باید لاپاراسکوپی بشی و برام لاپاراسکوپی، کوتر تخمدانها، هیستروسکوپی و کورتاژ تشخیصی انجام بده. می خواستم بدونم که آیا واقعا این عمل لازمه و راه دیگه ای نیست برای بارداری؟ و اگر این عمل رو انجام بدم باردار می شم؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

این اقدامات با توجه به شرایط شما انتخاب شده اند و می تواند شانس بارداری را افزایش دهد. اگر هم به نتیجه دست نیافتید از روش های کمک باروری دیگر در مراحل بعد استفاده خواهد شد. نیاز به آزمایش و بررسی همسرتان هم هست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...