دانشنامه فرزند

نحوه مصرف قرص شیردهی برای جلوگیری از بارداری
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من چهار ماه پیش زایمان سزارین کردم که قرص شیردهی برای جلوگیری از بارداری رو دیر متوجه شدم و از آخر ماه دوم از دکتر داروخانه پرسیدم و خوردم و یک بسته تموم شده شیر مادر میدم به بچم و سه تا چهار وعده شیرخشک کمکی در طول شبانه روز. پریود هنوز نشدم ولی زیر دلم درد دارم الان یک ماه خوردم یک بسته تموم شده باید قرصو قطع کنم تا پریود بشم بعد از روز پنجم دوباره بخورم یا میگن تا یک سال شیردهی شاید پریود نشم از کجا بدونم قرص و بدون توقف بخورم؟ یا روش خاصی داره؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

اول این که باید بدانید مصرف این قرص فقط تا شش ماه پس از زایمان کاربرد داشته و بعد از آن در پیشگیری از بارداری کارآمد نیست. خیر، نباید قرص را قطع کنید. بسته بعدی بلافاصله شروع شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 15 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...