دانشنامه فرزند

محاسبه روز تخمک گذاری با قاعدگی های منظم

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۳ ساله هستم، بعد از ۵ سال اکنون اقدام به بارداری نموده ام. اکنون روز دهم بعد از پریودی هستم، از روز چهارم نزدیکی هام رو شروع کردم و به دستور پزشک قرص فولیک اسید مصرف می کنم. آیا تخمک گذاری بنده در همین محدوده بوده؟ دوره پریودی من ۲۸ روزه است.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

تخمک گذاری در سیکل های ۲۸ روزه در روز چهاردهم سیکل (با احتساب از روز اول شروع خونریزی) رخ می دهد، اگر مبنای شمارش برای روزهایی که ذکر کرده اید روز پایانی خونریزی قاعدگی بوده بله، روشتان صحیح است و امروز روز تخمک گذاری شماست، امروز نزدیکی کنید و این کار را تا سه روز دیگر به صورت یک روز در میان ادامه دهید. اما اگر مبنای شمارش را روز آغاز خونریزی قرار داده اید، تخمک گذاری شما چهار روز دیگر خواهد بود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...