دانشنامه فرزند

احتمال بروز خطا در تعیین جنسیت سونوگرافی در هفته 16 بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

در هفته 16 یک سونوگرافی آنومالی دادم. جنسیت فرزند پسر اعلام شد و موارد نرمال بود. چند درصد احتمال بروز خطا در جنسیت و سلامت جنین وجود دارد؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

تشخیص جنسیت معمولا در 16 ماهگی قطعی است و این که درست باشد یا نه بستگی به تبحر سونوگرافیست دارد. اما در مورد سونوگرافی آنومالی در هیچ مواردی به طور صد در صد قطعی نیستند، ولی این به معنای وجود آنومالی در جنین شما نمی باشد. پیشنهاد می شود آزمایشات غربالگری مرحله دوم را انجام دهید که به آن کواد مارکر می گویند اما اگر برای شما هزینه بر می باشد از پزشک خود تقاضا کنید آزمایش آلفا فیتو پروتیین را برای تان درخواست کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...