علائم درد زایمان در هفته سی و هشتم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 19 ساله هستم. قدم 164 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 43 کیلوگرم بوده و اکنون 58 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 5.6 بوده. اکنون در هفته 38 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از، فولیک اسید و ویتامین. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: سقط. سوال من این است که بعضی اوقات شکمم خیلی شل میشه انگار بچه داخلش نیست میشه لطفا کمکم کنید نگرانم.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

نگران نباشید، در هفته های پایانی بارداری برای آمادگی رحم برای زایمان دردها و انقباض و انبساط های طبیعی به صورت شلی و سفتی رخ می دهد که نگران کننده نیست، فقط در صورتی که شل و سفت شدن شکم‌تان به صورتی منظم درآمد و دردهای آن را احساس کردید به عنوان نشانه زایمان به بیمارستان مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان