دانشنامه فرزند

مشکل انعقاد خون در هفته 6 بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، من تاریخ آخرین پریودم 22 اردیبهشت بوده بخاطر لکه بینی تو هفته پنج سونو کردم که گفتن هماتوم دارم و باید استراحت مطلق کنم. تو سونو اون موقع گفتن پنج هفته و سه روز تاریخ سونو 29 خرداد بود. دیروز دوباره سونو کردن گفتن شش هفته و سه روز در حالی که باید هفت هفته و سه روز باشه. هماتومم کوچک شده بود و جنین قلبش میزد. گفتن دوباره یک ماه استراحت مطلق. من یک سقط هم قبلا تو 16 هفته بخاطر هماتوم داشتم که بعد آزمایشهای زیاد فهمیدن مشکل انعقاد خون دارم و این سری از روز اول که فهمیدم باردارم دارم آمپول سلگزان 6000 میزنم روزی یکبار. از دکتر پرسیدم گفت آزمایشهای سقط من کامله کامله و فقط مشکل انعقاد خون دارم. حالا سوالم اینه، 1. دلیل رشد یک هفته ای جنین در طی دو هفته چیه؟ چقدر احتمال داره رشد نکنه دیگه؟ 2. با شرایط موجود چه کارهایی باید انجام بدم و اقدام خاصی لازم هست؟ 3. دکترم گفت سونو بعدی یک ماه دیگه تو غربالگری، نیاز نیست در طی این چهار هفته دوباره سونو کنم؟ من خیلی میترسم که نکنه سقط فراموش شده بشه. چقدر با شرایط من این موضوع ممکنه اتفاق بیافته؟ ممنون

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، تفاوت یک هفته ای در ابتدای بارداری چندان نگران کننده نیست و می‌تواند حتی ناشی از خطای سونوگرافی باشد. همین که هماتوم کوچک شده و جنین ضربان قلب دارد ما را به ادامه بارداری امیدوار می سازد اما نمی‌توان به صورت قطعی نظر داد و باید منتظر ماند تا دید در ادامه روند چه پیش خواهد آمد. ۲. بیشتر استراحت کنید، از انجام فعالیت های سنگین و پیاده روی های طولانی و همچنین نزدیکی اجتناب کنید و از همه مهمتر از استرس و افکار منفی دوری کنید. اقدام خاص دیگری لازم نیست. ۳. به صورت معمول خیر، نیازی به انجام سونوگرافی نیست فقط اگر احیانا دچار لکه بینی و یا مشکل خاص دیگری شدید می توانید برای سونوگرافی اقدام کنید. ۴. حقیقتا نمی‌توان قضاوت کرد چقدر احتمال دارد دچار سقط شوید و یا چقدر ممکن است بارداری ادامه پیدا کند. تنها راهکار صبر کردن و دوری از هرگونه استرس است. حتی اگر توقف بارداری رخ دهد در سونوگرافی غربالگری متوجه آن خواهید شد اما با توجه به مصرف دارو اگر مشکل فقط مسائل انعقادی بوده باشد احتمال تکرار سقط بعید به نظر می رسد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...