دانشنامه فرزند

درد لگن در هفته 32 بارداری نشانه چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 28 ساله هستم. قدم 163 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 75 کیلوگرم بوده و اکنون 90 کیلو هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 2 آذر 95 بوده. اکنون در هفته 32 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از ایزی آیرون و کلسی کیر. بارداری قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، نداشته ام. در دوران بارداری از اوایل 6 ماهگی لگن درد دارم و الان که وارد 8 ماهگی شده ام همچنان این درد ادامه دارد، راهکاری دارید؟ آیا میتوانم زایمان طبیعی داشته باشم؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

این دردها بخاطر تغییرات هورمونی، بزرگ و آماده شدن لگن برای زایمان است و برای تشخیص اینکه میتونید زایمان طبیعی کنید باید هفته های آخر سونوگرافی و معاینه را انجام بدهید تا وضعیت لگن و جنین مشخص بشه که بتوان تصمیم گرفت.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...