دانشنامه فرزند

آیا 24 ساعت بعد از مصرف قرص اورژانسی آثار آن هنوز باقیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 28 ساله هستم قدم 163 سانتیمتر و وزنم 52 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی 16 شهریور میباشد. طول دوره های قاعدگی من با به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 28 تا 32 روزه است. قاعدگی من منظم است‌. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، کاندوم استفاده میکردیم. داروهای مصرفی فقط اورژانسی بوده. سوال من این است اگه کسی 24 ساعت بعد از خوردن قرص اورژانسی رابطه کنترل نشده ای داشته باشه، اثر قرص هنوز هست یا نه احتمال بارداری زیاد میشه؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

اثر قرص باقی هست اما این را مدنظر داشته باشید که این قرص به صورت صد در صدی جلوگیری از بارداری نمی دهد و ضریب خطا نیز دارد. با خوردن این قرص باز هم ممکن است بارداری اتفاق بیفتد. باید یک روش پیشگیری مناسب را انتخاب کنید چون عوارض دارو خیلی زیاد هست و شما فقط مجاز هستید حدودا 4 بار در سال از این روش استفاده نمایید و مصرف آن منجر به خونریزی های نامرتب قاعدگی ممکن است بشود. تا زمان پریود بعدی صبر کنید و در صورت تاخیر یک هفته ای آزمایش بارداری انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 4 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...