دانشنامه فرزند

احتمال ابتلا به آبله مرغان در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 29 ساله هستم. قدم 155 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 65 کیلوگرم بوده و اکنون 80 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 14 آبان 95 بوده. اکنون در هفته 25 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از لووتیروکسین. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، سزارین. یک بارداری سوال من این است که من نمی دونم که آبله مرغون گرفتم یا نه. آخر هفته مهمونی دعوت هستیم که یکی از افراد حاضر در مهمانی همسرش در حال حاضر زونا دارد ولی خودش می گه چون تو بچگی آبله مرغون گرفته از همسرش نمی گیره. می خواستم ببینم امکان داره که این خانم ناقل بیماری باشه و به من یا دختر دو سال و نیم ام انتقال بده؟

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

بله، امکانش هست که ایشون ناقل باشن و بتونن به دیگران منتقل بکنند. توصیه من این است که به هیچ عنوان نه خودتون و نه دخترتون به این مهمونی نرید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...