دانشنامه فرزند

راهی برای جلوگیری از بارداری مجدد
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۳ ساله هستم. قدم ۱۵۲ سانتیمتر است و وزنم ۵۸ کیلوگرم است، تاریخ زایمان من ۹۳/۱۲/۱۲ بوده است. نوع زایمان من سزارین بوده و شیردهی ندارم. معمولا برای جلوگیری از بارداری از طبیعی و کاندوم استفاده می کنیم. دارویی مصرف نمیکنم. بارداری قبلی و سقط ندارم. سوال من این است که بهترین راه برای جلوگیری بارداری ناخواسته چیست؟ چون من بارداری اولم کاملا ناخواسته و سریع شکل گرفته و خیلی واهمه دارم از این روشی که هنوز استفاده میکنم. که حتی این ترس باعث شده چندین بار از قرص اورژانسی مصرف کنم.

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

با توجه به این که یکبار زایمان داشته اید میتوانید از IUD استفاده بکنید که درصد خطای آن از سایر وسیله ها کمتر است. در صورتی که مایل به استفاده از این دستگاه نباشید از قرص های جلوگیری استفاده بکنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مادر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...