زمان انجام آزمایش خون در زمان اقدام به بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۳ ساله هستم. قدم ۱۵۰ سانتیمتر است و وزنم ۶۵ کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۳۱ فروردین می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی ن ۲۹ تا ۳۰ روزه است. قاعدگی من نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از هیچی استفاده نکردیم. مدت زمان اقدام ما برای بارداری ۳ ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از، آزمایشهای قبل از بارداری انجام دادم. سوال من این است که دوره قبل حالتهای شدید پریودی رو داشتم با وجود اینکه یک هفته مونده بود به پریود شدنم شب ۳۱ که پریود شدم خون سیاه بود و فقط دوروز طول کشید و بعدش مثل لکه بینی و کلا سه روزه تمام بود من سوم اردیبهشت که تمام شد پریودیم، دهم رابطه محافظت نشده داشتم، آیا امکان بارداری وجود داره؟ گاهی سمت چپ زیر نافم تیر میکشه و گاهی سمت راست و چند باری واژنم تیر کشیده اما اندازه یکی دو‌ ثانیه.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

این تیر کشیدن زیر شکم ممکنه به علت عفونت باشد که باید از نزدیک معاینه شوید و چون سیکلهای 29 تا 30 روزه دارید عمدتا روز تخمک گذاریتان باید روز 15 یا 16 سیکل باشد که روز دهم که این نزدیکی را داشته اید خیلی جای نگرانی نیست. به هر حال تا زمان اتمام دوره سیکلتان باید صبر کنید و اگر عقب افتادن پریود داشتید آزمایش بارداری انجام بدهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان