دانشنامه فرزند

وجود لکه خونی در ساک بارداری خطرناک است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

هفته هشتم بارداری هستم، هفته ششم سونو دادم لکه خون داخل ساک بارداری دیده 16 میلی و هفته هشتم سونو دادم اندازه لکه 23 میلی شده بود خیلی نگرانم بارداری دومم هست و داروهای مصرفی شیاف، ایزوکسوپرین، آسپرین 80، فولیک اسید است در داخل سونو همه چیز طبیعی بود ضربان قلب جنین نرمال بود من اصلا لکه بینی ندارم جواب آزمایشم را گرفتم دکترم گفت همه چیز خوبه ولی چرا با اینکه من استراحت مطلق هستم باز هم لکه بزرگتر شده؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

خیلی نگران نباشید با توجه به اینکه هیچ شواهدی از لکه بینی و خونریزی ندارید پس جای نگرانی نیست و همچنان داروهایتان را مصرف نمایید و استراحت داشته و نزدیکی نکنید. از سن 12 هفتگی به بعد به علت بزرگتر شدن سایز رحم لکه کوچکتر خواهد شد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...