دانشنامه فرزند

دلیل تاخیر در قاعدگی در صورت باردار نبودن و سلامت در سونوگرافی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 37 سالمه و یک فرزند دارم، یک هفته از موعد قاعدگی من گذشت و بی بی چک منفی است و سونوگرافی رفتم و کیست نداشتم و همه چیز نرمال بود. سونوگرافی هم باردار نبودن من رو تایید کرد. عفونت هم ندارم، اما نمی دونم چرا پریود نشدم. داروی خاصی هم مصرف نمی کنم.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

برای تشخیص قطعی بارداری باید تست خون بارداری انجام دهید. در صورتی که باردار نبودید بعد از ده روز تاخیر از قاعدگی به پزشک برای بررسی هورمونی مراجعه کنید. اگر مشکلی وجود نداشت احتمالا استرس باعث این بی نظمی شده است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...