زمان استفاده از قرص آهن و مولتی ویتامین در بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۱ ساله هستم. قدم ۱۵۸ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۵۲ کیلوگرم بوده و اکنون ۵۲.۵ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۹۵.۱۲.۲ بوده. اکنون در هفته ۲۰ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از قرص لووکسین، کلسیم، آهن، ویتامین دی ۱۰۰۰ و امگا ۳. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: اولین باردای، طبیعی. سوال من این است که خوردن این همه قرص در طول روز ضرر ندارد؟ ضمنا تا کی باید خوردن قرص آهن و کلسیم رو ادامه داد؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

سلام. خیر، مشکلی نیست. میتونید قرصها را با فاصله میل کنید تیروکسین صبح ناشتا، قرص آهن و مولتی ویتامین از هفته شانزدهم تا سه ماه بعد از زایمان در طی روز و اینکه دو ساعت قبل و بعدش چای و قهوه مصرف نشود. قرص کلسیم هم شب ها بهتره مصرف شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 3.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان