دانشنامه فرزند

سونوگرافی ان تی را چه زمانی می توان انجام داد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۰ ساله هستم. قدم ۱۶۰سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۵۶ کیلوگرم بوده و اکنون ۵۸ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۲۷ مهر بوده. من هفته ی دهم بارداری اولم هستم. برای اینکه جنسیت بچم رو هم بهم بگن در چند هفتگی برای سونو و آزمایش ان تی مراجعه کنم؟ و اینکه برای همین غربالگری اول باید سونو انجام بدم یا آزمایش خون؟ یا تقدم و تاخرش مهم نیست؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

بهتر است آزمایش و سونو در یک روز انجام شود و تقدم و تاخر آزمایش و سونو فرق ندارد از 11 الی 13 هفته و شش روز برای غربالگری سه ماه اول وقت دارید که برای تعیین جنسیت بسته به حالت جنین ممکن است دقیق نشان ندهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...