دانشنامه فرزند

آیا دیابت تنها از طریق وراثت منتقل می شود؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۱ ساله هستم و مجرد. به طور وراثتی رشد موهای زایدم زیاد هست و راه از بین بردن آن را اپیلیدی انتخاب کردم. موهای ناحیه گردنم زیاد هست و لیز رو پیشنهاد دادن، خواهرم در ناحیه گردن انجام داد و الان بخاطر اشعه لیرز به کم کاری تیروید مبتلا شده. به تازگی قاعدگی نامنظم دارم و این ماه سه روز پشت سر هم پروژسترون خوردم تا پنج روز شدم. احتمالا به گفته پزشکم تنبلی تخمدان هم داشته باشم. دکتر برام مارلین، کنتراسپتیو دی ای نوشت خوردم بعدش واقعا روی اعصابم تاثیر گذاشت و بدنم کهیر زد که جای آثارش هنوز روی شکمم مونده و مصرف قطع کردم. کیست هم دارم و اصلا تمایلی به مصرف متفورمین ندارم. پدر بزرگم سابقه دیابت داره و میترسم استفاده کنم. لطفا راه حل هر کدام را بهم بدین.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

شما باید یک آزمایش هورمونی دقیق بدهید تا میزان تیرویید، پرولاکتین و هورمون مردانه شما مشخص شود. لیزر در همه باعث اختلال کار تیرویید نمی شود. اینکه پدربزرگتان دیابت دارد نباید موجب ترس شما شود، زیرا جوان هستید و دیابت یک بیماریست که بسیار به سبک زندگی و نوع غذا بستگی دارد. یک چکاپ بدهید اگر ال دی حالتان را بد میکند قرص یاز پیشنهاد میشود یک سونو جهت بررسی تنبلی تخمدان بدهید.

هشدار: پاسخ فوق توسط کارشناس سامانه و با توجه به اطلاعات درج شده در پرونده کاربر می‌باشد. این مشاوره مختص به این کاربر است، توصیه آن به دیگر کاربران بدون بررسی شرایط صحیح نیست. در این زمینه لطفاً ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...