دانشنامه فرزند

علت درد گرفتن زیر شکم هنگام ادرار در بارداری چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۱۹ سالمه و هفته ۲۵ بارداری هستم، دو روزی هست که زیر شکمم درد میگیره و گاهی به پهلو و کمرمم میزنه اما دردم بیشتر مال وقتایی هست که ادرار میکنم زیر شکمم درد میگیره بیشتر وقتا هم احساس پری مثانه میکنم وقتی دسشویی میرم یه ذره ادرار دارم و زیر شکمم درد میگیره.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

علایم شما مربوط به عفونت ادراریست. حتما یک آزمایش ادرار با کشت ادرار انجام شود و طبق جواب آزمایش دارو مصرف کنید. مایعات فراوان مصرف کنید و بهداشت را بسیار رعایت کنید. حتما باید درمان شوید زیرا عفونت ادراری اگر در بارداری شدید شود میتواند عامل زایمان زودرس شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 3.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...