دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من آذرماه 95 یک زایمان زودرس در 23 هفته داشتم، الان دوباره میخوام اقدام به بارداری کنم. تمام آزمایشات و عکس رنگی رحم و آزمایشات ژنتیکی سالم بودن فقط آزمایش اسپرم همسرم در حدود 60% اسپرم ها مرده بودن، عکس رنگی گرفتن از بیضه ها واریکوسل ندارن فقط در بیضه چپ گشادی بود که برای دو ماه تقویتی دارو نوشتن. دکترم برای بارداری IUI رو پیشنهاد دادن. من با این وضعیتم میتونم با تحریک تخمک گذاری بیش از یک تخمک و IUI دوقلو باردار بشم؟ یا ریسکش زیاده؟ 29 سالمه. وزنم 95. قد 170. آیا بطور طبیعی و بدون IUI میتونیم باردار بشم؟ الان داروی دوفاستون، گلوکوفاژ، آسپرین، اسید فولیک و کلسیم مصرف میکنم. همسرم پروفرتیل، اسید فولیک و ولمن.

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

با مصرف داروهای تحریک تخمدان و بدنبال آن استفاده از روش IUI، احتمال آزاد شدن چندین تخمک وجود دارد و شانس چند قلویی بالا می رود. برای مشخص شدن تعداد فولیکول های مناسب تخمک گذاری، روز 12 سیکل باید سونوگرافی انجام دهید. اگر کیفیت اسپرم همسرتان با مصرف مکمل ها بهتر شد نیازی به IUI نیست در غیر این صورت باید از روش های کمک باروری استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان