دانشنامه فرزند

آیا در دوران شیردهی می توان از ال دی استفاده کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من سی ساله هستم و یک سال و نیم پیش زایمان سزارین داشتم. الان مدتیه که موقع عادت ماهیانه بعد از دو روز زیر دلم به شدت درد می گیره طوری که توان حرکت ندارم و در این حین لخته ی خونی از بدنم خارج میشه. الان خواستم بپرسم امکانش هست که کیست داشته باشم؟ و این که میشه با وجود شیر دادن چند ماه قرص ال دی معمولی (نه شیردهی) استفاده کنم؟

پاسخ کارشناس:

الهام جوانشیر (کارشناس مامایی):

می تونین برای ارزیابی حتما یه سونو از رحم و تخمدان بدین که خیالتون راحت شه. قرص ال دی رو بعد ٦ ماه می شود استفاده کرد و مشکل نداره برای بچه ولی شاید طعم شیر رو عوض کنه.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مادر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...