حرکات جنین در هفته سی و چهارم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 24 سالمه و اولین بارداریم. سن بارداریم 34 هفته تمام 3 روز یعنی رفتم تو هفته 35. دو تا مشکل دارم یکی اینکه حرکات جنینم احساس میکنم خیلی کمه اونجوری که بقیه میگن نیست، هر چند ساعت یه بار یه تکون کوچولو میخوره و من همیشه نگران میشم. دوم اینکه درد شدید تو استخوان لگنم از قسمت جلو دارم یعنی قسمت تناسلیم استخونش درد میکنه خیلی شدید اصلا نمیتونم یه حرکت کوچیک بکنم. میخواستم آگه میشه کمکم کنید نگرانم

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

حرکات جنین اگر اخیرا کم شده باید برای بررسی در اسرع وقت به یک مرکز درمانی مراجعه کنید. اما اگر از ابتدا این گونه بوده جای نگرانی نیست، جنین هم مثل ما الگوی خواب و بیداری دارد، هر وقت شک کردید که حرکاتش کم شده یک خوراکی شیرین خورده و بعد از بیست دقیقه صبر به پهلوی چپ دراز بکشید، در نیم ساعت باید حداقل ۳ حرکت حس کنید. در مورد درد، با رسیدن به هفته های آخر بارداری بدلیل فشار رحم و جنین بر نواحی تناسلی این استخوان ها کمی از هم فاصله گرفته و به اصطلاح باز می شوند تا انجام زایمان طبیعی ممکن شود. بنابراین شما دچار حس درد می شوید اما چون این درد می تواند ناشی از علل دیگری هم باشد بهتر است برای معاینه به پزشک خود مراجعه نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه سوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان