دانشنامه فرزند

درمان تیروئید در هفته 19 بارداری برای جنین مضر است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۷ ساله هستم، قدم ۱۵۷ سانتیمتر و وزن بیش از بارداری ام ۵۹ کیلوگرم بوده و اکنون ۶۴ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من ۹۵.۱۲.۱۶ بوده و اکنون در هفته ۱۹ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از، قرص فولیک اسید، آهن، ویتامین دی ۱۰۰۰ واحد، کلسیم جوشان و لووتیروکسین سدیم یک دهم میلی گرم. ۶ ماه پیش یک سقط تو هفته ۴ داشتم. سوال من اینکه توی هفته ۱۹ با آزمایشی که خون و کشتی که خودم انجام دادم دکتر تشخیص داد که تیروئیدم کم کاره. میخواستم بپرسم آیا برای بچم ضرری داشته تا الان؟ آزمایش مرحله یک غربالگری و دو، سونو مرحله یک و دو خوب بود. من سوالم این بود که هفته ۱۹ واسه درمان دیر نیست؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

با سلام، آزمایشات روتین اوایل بارداری باید انجام میشد و در صورت کم کاری درمان مناسب انجام میگرفت. عوارضی که ذکر شد احتمال را افزایش میدهد و صد در صد نیست. مطمئنا متخصص غدد با توجه به میزان کم کاری و سن بارداری دارو درمانی را شروع کرده است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...