کاهش وزن در هفته شانزدهم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من قدم 163 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 64 کیلوگرم بوده و اکنون 62 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 6 دی بوده. اکنون در هفته 16 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از فولیک، آسپرین و A. S. A. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، حاملگی پوچ داشتم سال گذشته. از وقتی وارد این هفته شدم اطراف شکمم دل دردهای خفیف حس میکنم و اصلا طی این دوره بارداری وزنی اضافه نکردم میترسم که مشکلی برای جنین پیش اومده باشه.

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

اگر دل درد همراه با خونریزی نباشد طبیعی می باشد. این دردها ناشی کشیدگی رباط ها و عضلات می باشند. اگر شدیدتر شد میتوانید سونوگرافی شکم و لگن انجام دهید. بعد از سه ماهه اول باید مولتی ویتامین و آهن شروع شود. با مصرف مکمل ها وزن افزایش می یابد. نگران نباشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه و وزن» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان