دانشنامه فرزند

اقدامات لازم قبل از به دنیا آمدن فرزند دوم

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

با سلام و خسته نباشید، من پسرم 11 ماهشه و الان باردارم ماه اول بارداری هستم. به نظر شما چه کار باید بکنم که پسرم اعتماد به نفسش کم نشه و لوس و منزوی نشه؟ آیا به دنیا اومدن فرزند دوم روی روحیه فرزندم تاثیر میذاره؟

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

کودکان تا 2 سالگی نیاز به تماس جسمی با مادر و در آغوش بودن دارند. پس در هر فرصتی این نیاز او را بدون معطلی برآورده کنید، قبل از این که کار به گریه بکشد چون در آن صورت یاد می گیرد برای نیازهایش باید گریه کند. با ورود فرزند دوم، کودک تان در سال دوم زندگی قرار خواهد گرفت و امکان تحرک بیشتری در محیط خواهد داشت، اجاره دهید استقلال عمل داشته باشد و کارهایی مثل غذا خوردن، بازی کردن را به شیوه خودش انجام دهد. فقط وظیفه شما این است محیط خانه را با دور کردن وسایل خطرناک از دسترسش، امن کنید به کارها و رفتارهای خوبش حتی اگر خیلی کم و کوچک هستند توجه کنید و او را خیلی زیاد تشویق کنید. نیازهای او را خیلی زود و به موقع رفع کنید، قبل از این که کار به لجبازی بکشد. بازی های مناسب با سن او را یاد بگیرید و با او بازی کنید. بعد از تولد فرزندتان نیز، در توجه کردن و ابراز محبت، حالت اعتدال را بین آن ها نگه دارید و ساعتی از روز را بدون حضور نوزادتان، فقط به او اختصاص دهید قبل از تولد فرزند دوم، جای خواب او را از خودتان جدا کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...