دانشنامه فرزند

درمان کاهش درد نزدیکی در دوران شیردهی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 30 ساله هستم. قدم 160 سانتیمتر است و وزنم 67 کیلوگرم است، تاریخ زایمان من 95.10.20 بوده است. نوع زایمان من طبیعی بوده و شیردهی دارم. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده می کنیم. سوال من این است که سه ماه زایمان کردم و پریود نمیشم، موقع نزدیکی اولش درد دارم بعدم یه کم خون میاد.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

با سلام، عدم قاعدگی به دلیل شیر دهی و زیاد بودن هورمون پرولاکتین در بدن شماست ممکن است تا یکسال هم پریود نشوید. لکه بینی بعد از نزدیکی باید بررسی شود به یک ماما جهت معاینه مراجعه کنید. از ژل لوبریکانت جهت کاهش درد نزدیکی استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...