دانشنامه فرزند

چرا برخی زنان نمی توانند رابطه جنسی کامل داشته باشند؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

٣ ماه است که بنده ازدواج کردم اما تا امروز همسرم موفق به دخول نشده، وقتی حدود یک سوم آلت وارد واژنم میشود عضله هشتی شکل من به طور ناخودآگاه منقبض میشود این موضوع شدیدا برای من ایجاد دغدغه کرده، تا حدی که واقعا از زندگی عادی ساقط شده ام، لازم است بگویم، همسرم انسان همراهیست و در این باره از جانب ایشان نگرانی ندارم در ضمن من پیش از ازدواج برای دریافت گواهی سلامت اقدام کردم نوع پرده بکارتم را حلقوی نیمه ارتجاعی تشخیص دادند.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

مشکل شما واژینیسموس است که غلبه بر آن نیازمند درمان روانشناسانه و صبوری است. البته خوشبختانه شدت مشکل شما حاد نیست و با کمی تمرین به راحتی درمان خواهد شد. بهتر است به یک سکسولوژیست یا یک ماما یا متخصص زنان که در این زمینه تجربه دارد مراجعه کنید. هر کسی تبحر و توانایی حل این مشکل را ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...