دانشنامه فرزند

جیغ کشیدن و عصبی بودن کودک

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، پسرم آبان 3 سالش میشه. خیلی جیغ میکشه، عصبی شده. چکار کنم بتونم این رفتارشو عوض کنم؟ منم عصبی میشم و بعصی وقتا میزنمش و پشیمون میشم. لطفا راهنماییم کنین. مثلا وقتی یه چیزی میخواد که من بگم نه، شروع به جیغ کشیدن میکنه یا صبح که میخوام برم سرکار و ببرمش مهد وقتی میره تو مهد میخوام جدا شم جیع میکشه جدا نمیشه. بعضی اوقات میگه من تو رو میکشم یا وقتی یه بازی انجام میده که نمیتونه، عصبی میشه میزنه وسایلو زمین. با بچه های فامیل نزدیک هم بعضی اوقات نمیسازه. دارن بازی میکنن جیع میکشه یا حتی میزنه اگه وسیله ای که میخواد ندن بهش.

پاسخ کارشناس:

مهسا صالح‌نجفی (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

سلام، فرزند شما از کمبود محبت رنج می برد و این کمبود محبت منجر به عدم اعتماد به نفس در او شده است و رفتار های پرخاشگرانه او ناشی از خشم درونش است. اگر شاغل هستید و نصف روز نمی توانید در اختیار فرزند خود باشید، سعی کنید در زمان های باقی مانده دیگر به اندازه کافی به نیازهای فرزند خود رسیدگی کنید و نیاز به محبت فرزندتان را ارضا نمایید. به خواسته های منطقی او جواب بدهید و به خواسته های غیر منطقی او کوچک ترین توجهی نکنید و تسلیم جیغ و داد او نشوید. تا او متوجه شود که با جیغ و داد نمی تواند به خواسته های خود برسد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...