درد قفسه سینه با افزایش سن بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

در هفته ۲۵ بارداری هستم و از دو ماه گذشته درد همراه با سوزشی زیر قفسه سینه سمت راست احساس می کنم که با افزایش سن بارداری این درد بیشتر شده. سونو و آزمایشات آنزیمهای کبدی سالم بود ولی شدت درد به گونه ای است که به پهلوی راست نمی تونم بخوابم و سوتین نمی بندم، محیط درد هم بزرگتر شده، لطفا راهنماییم کنین.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

اگر تمامی بررسی های انجام شده طبیعی بوده و فشار خونتان کنترل شده است، علت مشکل می تواند فشار ناشی از رحم در حال رشد به دنده و دیافراگم، بزرگ شدن سینه، پهن شدن دنده ها و یا سو هاضمه باشد که امری طبیعی در بارداریست. با توجه به سن بارداری فقط به پهلوی چپ بخوابید و از سوتین های مخصوص دوران بارداری استفاده کنید. هرگاه درد با علائم دیگری مثل تنگی نفس، مشکلات بینایی، تورم اندام ها همراه شد لازم است به پزشک مراجعه شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه دوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان