دانشنامه فرزند

شلوغ کردن خانه توسط دوقلوهای 1 ساله

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من دو تا دختر دوقلو دارم، یک سال و نیمشونه. تازگی ها یکیشون خیلی بهانه گیر شده، هر چیزی میبینه میخواد، جمع میکنه، میگه برای منه وقتی میگیرم شروع میکنه به لجبازی کردن. میشه بگین باید چیکار کنم؟ بعد دست به دست هم میدن خونه رو بهم می ریزن، چطور بهشون بفهمونم کارشون زشت و غلطه؟

پاسخ کارشناس:

مهسا صالح‌نجفی (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

بچه های شما وارد سنی می شوند که دوست دارند ادعای استقلال و خودمختاری کنند و احتمالا بیشتر از واژه منم و مال منه در این روزها مواجه شوید. در صورتی که چیزی را که می خواهد غیر منطقی است و یا خطرناک با قاطعیت جلوی آن را بگیرید و در مقابل گریه های او تسلیم نشوید چرا که در صورت تسلیم شدن، یاد می گیرند هر چیزی را که می خواهند با گریه و زاری به دست بیاورند. در مورد شلوغی کردن بچه ها، باید بگویم که بچه های سالم معمولا بچه های پر جنب و جوش و اهل بازی هستند ولی اگر شلوغی شان افراطی است می توانید در قبال شلوغ کاری شان، آنها را برای مدت کوتاهی از چیزی که دوست دارند محروم کنید، برای مثال یک هفته از رفتن به پارک محروم شان کنید. البته به یاد داشته باشید محرومیت باید طوری باشه که کودکان توان جبران ان را داشته باشند و زیاد شدید نباشه.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...