دانشنامه فرزند

آیا مصرف مفنامیک اسید در دوران شیردهی مجاز می‌باشد؟
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۷ سالمه، قدم ۱۶۳ سانتی متر و وزنم ۶۸ کیلوگرم است. ۲۹ فروردین زایمان کردم و شیر خودمو همراه کمکی به نوزادم میدم. برای جلوگیری از بارداری جلوگیری طبیعی دارم. دارو مفنامیک اسید برای دندان درد استفاده کردم. بارداری قبلی سقط قبلی نداشتم. سونو و آزمایشات همه چی انجام شده خوب بوده. سوال من اینه که آیا مصرف مفنامیک ضرر داره برای من که شیر خودمو میدم؟ با توجه به اینکه بچم مشکل قلبی کوچولو هم داره.

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

مصرف مفنامیک اسید در دوران شیردهی مجاز میباشد و به مقدار کم در شیر ترشح میشود. برای اطمینان بیشتر حتما با متخصص قلب اطفال مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 3.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...