دلیل کاهش وزن جنین در هفته 34 بارداری چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من باردارم و الان ۳۴ هفته و شش روزمه، ده روز پیش رفتم سونو و بهم گفت وزن بچه کمه و نزدیک به دو هفته کوچیکتر از سایز اصلیشه دکتر هم که رفتم بهم گفت آره یکم کوچیکه و بهم لیدی میل داد. من خیلی استرس دارم دکتر بهم گفت ممکنه مجبور بشیم بچه رو زودتر خارج کنیم گفت توی هفته ۳۷ دوباره سونو بده اگه دیدیم بچه داره زجر میکشه زودتر خارجش میکنیم این یعنی چی؟ برای چی باید زجر بکشه؟ یعنی به خاطر کارکرد جفت این حرفو زده؟ من الان سه روزه که دارم لیدی میل مصرف میکنم واقعا تاثیر گذاره؟ تو این چند هفته باقیمانده واقعا تاثیر میذاره؟ راستی اینو هم بگم که این بارداریه هفتمم هست، بارداری های قبلیم دو تاش سالم بودن اما باقی همش سقط شدن. ۳۱سالمه.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

اینکه جنین خوب وزن نگرفته می تواند بدلیل اختلال در عملکرد جفت باشد و منظور پزشک شما هم از زجر جنین همین بوده، یعنی اینکه اگر اختلال عملکرد جفت خیلی شدت یافته باشد بطوری که اکسیژن رسانی به جنین تحت تاثیر قرار بگیرد جنین در شرایط دشواری (به اصطلاح زجر جنینی) قرار گرفته و باید هرچه سریعتر از رحم خارج شود. بله مصرف منظم لیدی میل، افزایش مصرف گوشت های کبابی در وعده های غذایی و بستنی بر افزایش وزن اثر گذار است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه سوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 11 کاربر 3.9 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان