دانشنامه فرزند

آیا با وجود سنگ صفرا می توان اقدام به بارداری کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 35 ساله هستم. قدم 158 سانتیمتر است و وزنم 50 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 14 دی می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی ۲۸_۳۰ روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده می کردیم. برای سنگ صفرا از قرص اورسوفلور استفاده می کنم. مدت زمان اقدام ما برای بارداری ۵ ماه است. فقط سال ۹۰_۹۱ سزارین شدم. چکاب کامل در هر دو دوره اقدام بارداری بعلاوه ژنتیک و غربالگری در دوره قبلی انجام دادم. سنگ صفرا ۹ میل دارم که گهگاهی با فاصله زیاد و بمدت خیلی کم درد خفیفی دارم. میخوام بدونم با وجود این سنگ میتونم باردار بشم؟ اگر دوران بارداری مشکل ایجاد کرد میتونم جراحی کنم؟ عجله برای بارداری دوم دارم.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

میتوانید باردار شوید اما با باردار شدن و بزرگتر شدن رحم در ماههای آخر چون رحم از فضای لگن خارج شده و بالاتر میرود به کبد و کیسه صفرا فشار وارد کرده و ممکن است درد شما تشدید یابد. انجام جراحی در دوران بارداری میسر هست اما مراقبتهای بیشنری میطلبد و مشکل ساز میشود. اگر پزشک متخصص گوارش به شما توصیه کرده که باید عمل نمایید بهتراست این امر قبل بارداری انجام شود و به دوران بارداری موکول نگردد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...