دانشنامه فرزند

درد و تیر کشیدن زیر شکم در زمان اقدام به بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۴ سالمه، ۹۰ کیلو وزنمه ۱ و ۵۸ قدمه و چند ماهه اقدام کردم برای بارداری ولی نتیجه نداد. خودم و شوهرم خیلی قلیون مصرف میکردیم و الان چند وقته که ترک کردیم من طبق دستور پزشک متفورمین مصرف میکنم. شوهرم هم روزی یک بار فولیک اسید و الان چند هفتست اقدام کردیم برای بارداری و درد زیر شکم دارم آیا این درد طبیعیه هستش؟ تقریبا هر روز گاهی تیر میکشه زیر شکمم که بعد اون نزدیکای نافم درد میگیره.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

اول اینکه شما هم باید اسیدفولیک مصرف کنید و اینکه حتما به یک ماما مراجعه کنید شاید عفونت داشته باشید لازمه عفونت حتما ترشح نیست اگر عفونت نداشتید آزمایش ادرار و سونوگرافی باید انجام شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 2.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...