خطر احتمال زایمان زودرس با وجود جفت لولایینگ

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من الان هفته بیستم بار داری هستم احساس میکنم حرکت جنینم از داخل مثانه ام هستش، انگار جنین خیلی پایینه. من هفته دوازده سونوگرافی داده بودم جفت در حالت لولایینگ بود. هفته هجده سونوگرافی دادم جنین در گرید I قرار داشت. جنین به صورت خلفی بود جنینم از این پهلوم به اون پهلوم بود، یعنی پاهاش سمت راستم بود سرش سمت چپم. دو، سه شب پیش زیر دلم درد گرفت انگار یه رگ زیر دلم سمت راست خشک شده بود، در همون حین که دلم درد گرفته بود خودم قشنگ فهمیدم که بچه جابجا شد سرش به سمت پایین اومد. الان وقتی لگد میزنه از پایین ترین نقطه شکمم حتی انگار از روی مثانه ام لگد میزنه میخواستم ببینم آیا احتمال زایمان زودرس هست که اینجوری شده یا دلیل دیگه ای داره؟ راستی الان هفته بیستم هستم.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

تا سونوگرافی و معاینه انجام نشود نمیتوان نظری داد. سونوگرافی از نظر بررسی طول سرویکس یا همان دهانه رحم انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان