دانشنامه فرزند

تاثیر آنتی بیوتیک بر قرص اورژانسی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 29 ساله هستم. قدم 168 سانتیمتر و وزنم 90 کیلوگرم است. 11 بهمن روز اول آخرین قاعدگیم بود. طول دوره قاعدگی هایم 30 روزه و منظم است. در دوران عقد هستم و بکارت دارم. روز چهارم پریود و روز نهم پریود مجبور به مصرف قرص اورژانسی اووسیز 75 دو تا با هم شدم. رابطه ها بدون دخول و بخاطر استرس از اینکه مایع منی شاید به واژن تماس داشته مصرف شده. الان از خوردن آخرین قرص اورژانسی دو روز میگذره. گلو درد شدید گرفتم، اگر آمپول و دارو مصرف کنم اثرشون از بین میره؟

پاسخ کارشناس:

مریم سعادتی (کارشناس مامایی):

آنتی بیوتیک روی داروی اووسیز تاثیر ندارد و می توانید برای گلو درد استفاده کنید، تداخل دارویی ندارد. معمولا اووسیز تاثیر خود را تا 48 ساعت خواهد داشت، پس جهت استفاده از داروی سرماخوردگی و گلو درد نگرانی نداشته باشید و استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...