آیا راهی برای جلوگیری از قاعدگی به مدت طولانی وجود دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 34 ساله هستم. قدم 167 سانتیمتر و وزنم 63 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 6.28 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 28 روزه است. قاعدگی من منظم است. داروهای مصرفی من عبارتند از، زینک، آهن و ب کمپلکس. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: یک زایمان، سزارین. سوال من این است که من سه دوره قرص اچ دی خوردم ولی بدون وقفه پشت سر هم نمیخواستم پریود بشم، الان تقریبا از بسته سوم 8 تا مونده، دو سه روز هست لکه بینی دارم چکار کنم لکه بینیم قطع بشه؟ با این سیستم قرص خوردنم آسیب میزنه؟ قرصی هست که غیر از قرصای جلوگیری تا سه ماه فقط پریودی رو قطع کنه هورمونا به هم نریزه؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

مددجوی عزیز پروسه قاعدگی باید هر ماه اتفاق بیفتد و نباید جلوی آن را بگیرید، مگر آن که قصد مسافرت داشته باشید که لازم باشد یکی دو هفته از قرص های جلوگیری از بارداری استفاده نمایید و قرصی وجود ندارد که بخواهد تا سه ماه پشت سر هم مانع از خونریزی قاعدگی بشود. توصیه من به شما این است که خوردن قرص اچ دی را قطع کنید تا پروسه قاعدگی اتفاق بیفتد و راهی برای جلوگیری از این لکه بینی وجود ندارد. این روش می‌تواند آسیب زیادی به رحم شما بزند. دیواره رحم شما در حال حاضر ضخامت زیادی دارد و باید این ضخامت ریزش کند پس نباید مانع آن بشوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها