دانشنامه فرزند

تغذیه مناسب برای مادر هنگام شیردهی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

فرزندم دختر و ۴۱ روزه است تغذیه شیر مادر، قدش ۴۸ سانتی متر، وزنش ۳۱۰۰ و وزن فعلی ۴ کیلو گرم است، سوال من این است که دخترم شیر خودم رو که میخوره اصلا سیر نمیشه به محض این که شیر خشک میدم آروم میشه و گریه نمی کنه. میترسم چند ماه دیگه سینه خودم رو نگیره. چکار کنم شیرم آبه، یه کم چرب بشه چه چیزی باید بخورم؟ انگار شیرم مقوی نیست.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

تغذیه سالم و مصرف مایعات فراوان داشته باشید و شیر خود را تا خالی شدن یک سینه در هر وعده بدهید، زیرا چربی شیر ته شیر است. سعی کنید شیر خشک را با قاشق یا فنجان دهید تا فرزندتان سینه را پس نزند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...