دانشنامه فرزند

آیا مصرف آناناس و کرفس در بارداری باعث مشکلات مادرزادی می شود؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من هفته 26 بارداری هستم. خیلی استرس دارم به خاطر ناهنجاری ها یا نواقص مادرزادی فرزندم. من خیلی اطلاعات نداشتم و تو سه ماهه اول کرفس خوردم. به نظر شما مشکلی پیش میاد؟ خیلی استرس دارم بابت خوراکی هایی که مصرف کردم، مثلا چند بار آناناس خوردم اما الان میگن آناناس اصلا خوب نیست.

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

هم کرفس و هم آناناس منع مصرف خاصی در بارداری ندارد. آناناس به این جهت گفته می شود کم مصرف شود که می تواند باعث ایجاد دردهای زودرس زایمانی شود که اگر تا الان مشکل خاصی نداشته اید نگران نباشید و اینکه استرس بیهوده خود بیشتر جنین را تحت تاثیر قرار می دهد. آرامش داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...