دانشنامه فرزند

آیا باید در برابر گریه های کودکم تسلیم شوم؟
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، پسر ده ماهه ای دارم که گاهی اوقات (اغلب موقع شیر خوردن) دست یا گردنم رو محکم نیشگون میگیره. وقتی هم چیزی رو از دستش می گیریم گریه های جانسوزی میکنه. نگران این هستم که استرس یا اضطرابی داشته باشه و موجب اختلال رفتاریش بشه. آیا بی اعتنایی به گریه هاش تو این سن درسته؟ ممنون میشم از راهنماییتون.

پاسخ کارشناس:

مهسا صالح‌نجفی (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

سلام و عرض ادب، بی اعتنایی به گریه هایش بهترین عکس العمل از جانب شما می تواند باشد. کودک شما در تلاش است که با گریه هایش بتواند شما در قبال چیزی که او می خواهد تسلیم شوید، لذا رفتار قاطع شما در این موقعیت ها بسیار مهم است. اگر چیزی را که می خواهد قابل تهیه و یا قابل انجام نیست بهتر است در مقابل گریه های او تسلیم نشوید. او در حال آزمون و خطا است که ببیند با گریه هایش می تواند چیزی را به دست آورد یا نه و به اضطراب و افسردگی او ربطی ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «گریه» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...