دانشنامه فرزند

راه های مطمئن برای جلوگیری از بارداری
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۰ ساله هستم، قدم ۱۵۹ سانتی متر وزنم ۵۲ کیلو. تاریخ زایمان 94/12/5 بصورت طبیعی. تا ماه سوم از هر دو سینه شیر میدادم بعد از ماه سوم سینه چپ مرا نگرفت فقط از سینه سمت راستم شیر میدم بعد از تولد فرزندم تا حالا از کاندوم استفاده میکنیم. هیچ داروی دیگری استفاده نمیکنیم. فرزند اولم است. بهترین راه جلوگیری از بارداری چیه صددرصد مطمئن باشه؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

هیچ کدام از روشهای پیشگیری از بارداری صد در صد نیست فقط درصد کمی احتمال شکست دارند. شما میتوانید از قرص های جلوگیری، آمپول های یک ماهه و سه ماهه، آی یو دی استفاده کنید. حتما باید تحت نظر ماما یا متخصص زنان باشید تا با شرایط جسمی و روحی یکی از روشهارا برایتان انتخاب کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مادر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...